Szpital wojewódzki kolejny raz zmniejsza liczbę łóżek covidowych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2021 11:36, INFORMACJA PRASOWA
Szpital wojewódzki kolejny raz zmniejsza liczbę łóżek covidowych
W Szpitalu Wojewódzkim od środy 12 maja zmniejszyła się liczba łóżek covidowych. Kolejnym etapem odmrożenia miejsc covidowych objęto część Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, na której od kilku tygodni hospitalizowani byli wyłącznie pacjenci zakażeni koronawirusem.

Zgodnie z decyzja wojewody śląskiego na chirurgii „uwolniono” 17 łóżek zarezerwowanych dla chorych na Covid 19. Obecnie Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej dysponuje 37 miejscami dla osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. W tym jest 10 miejsc dla pacjentów, którzy wymagają respiratoterapii.
4 łóżka dla pacjentek chorych na Covid-19 znajdują się na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

W związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem Szpital Wojewódzki wrócił do realizacji zabiegów planowych m.in. ablacji, polegających na zniszczeniu lub odizolowaniu za pomocą elektrod niewielkiego obszaru tkanki serca, który odpowiada za powstawanie arytmii.

Wznowione zostały także zabiegi wszczepiania stymulatorów i defibrylatorów serca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy