Szybka akcja policji. Zatrzymani za spalenie samochodu za 100 tys. zł

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.06.2020 11:43,
Kryminalni z bielskiej jedynki wytropili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 27 lat, którzy spalili osobowe BMW Z4 wartości 100 tys. złotych.
Szybka akcja policji. Zatrzymani za spalenie samochodu za 100 tys. zł
Niecałą dobę zajęło kryminalnym z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej ustalenie i zatrzymanie sprawców podpalenia cennego pojazdu marki BMW Z4. Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 czerwca pod jednym z lokali gastronomicznych przy bielskiej ulicy Górskiej. Zamaskowany sprawca, działając wspólnie z inną osobą, podpalił warte blisko 100 tys. złotych bmw, a następnie obydwoje zbiegli.


Sprawą zniszczenia mienia zajęli się śledczy z komisariatu przy ul. Kolejowej. Stróże prawa dzięki analizie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego szybko ustalili osoby podejrzewane o to przestępstwo. Mieli to być dwaj bielszczanie w wieku 22 i 27 lat. Zebrany materiał dowodowy potwierdził przypuszczenia policjantów co do tego, kim jest podpalacz i jego wspólnik. Policjanci rozpoczęli więc ich poszukiwania i już wieczorem tego samego dnia zatrzymali zaskoczonych mężczyzn. Obydwaj zostali doprowadzeni do bielskiej komendy. Powodem podpalenia miały być pretensje o wcześniejsze interesy pomiędzy jednym z podpalaczy i właścicielem bmw.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwaj usłyszeli zarzuty podpalenia pojazdu BMW Z4, który uległ całkowitemu spaleniu. Za przestępstwo to grozi im nawet kara 5 lat pozbawienia wolności. Niebawem zajmie się nimi bielski sąd, który może także orzec obowiązek zapłaty właścicielowi za zniszczony samochód.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy