Takiej mobilizacji policji na bielskich drogach nigdy jeszcze nie było [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 26.05.2019 11:00,
Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem.
Takiej mobilizacji policji na bielskich drogach nigdy jeszcze nie było [FOTO]
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zabezpieczali piątkowy pierwszy z ośmiu meczy tego turnieju Mistrzostw Świata U-20 organizowanych przez FIFA, które zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

- Było to ogromne wyzwanie dla Policji, jest to bowiem największa impreza sportowa w Polsce w tym roku. Mecz zakończył się zwycięstwem zasad fair-play i kulturalnego kibicowania - informuje bielska policja.


Przygotowania do tego wydarzenia trwały od kilkunastu miesięcy. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, choć w dni meczowe kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnianiami, bo wiele ulic jest wyłączonych z ruchu.

W piątek drogi wokół stadionu zostały zamknięte na 3 godziny przed rozpoczęciem meczu, a do zamkniętej strefy policjanci wpuszczali tylko za okazaniem specjalnych przepustek.

- Nad bezpieczeństwem blisko 5 tysięcy kibiców nie tylko z Polski, ale ze wszystkich stron świata oraz mieszkańców – także tych nie zainteresowanych wydarzeniem i kierowców czuwali od wczesnych godzin popołudniowych policjanci z drogówki, wydziału prewencji, kryminalnego, sztabu, bielskich komisariatów i pododdziału prewencji w Wapienicy. W związku ze światową rangą wydarzenia zostały wdrożone najwyższe środki ostrożności nie tylko wokół stadionu, ale w całym mieście. Policjanci współpracowali ze strażą pożarną i strażakami miejskimi oraz służbami ochrony FIFA. Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej; mł. insp. Krzysztof Gałuszka wraz z Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztofem Fajferkiem - informuje bielska policja.

- Mecz zakończył się zwycięstwem zasad fair-play i kulturalnego kibicowania. W związku z meczem nie doszło do zdarzeń nadzwyczajnych. Dziękujemy wszystkim kibicom i mieszkańcom za okazaną policjantom życzliwość, a kierowcom za bezpretensjonalne stosowanie się do zmiany organizacji ruchu w związku z dzisiejszym meczem - podkreślają policjanci z Bielska-Białej.źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy