Testy na koronawirusa w kopalni Silesia. Kilkadziesiąt pozytywnych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.07.2020 10:59,
Są wyniki testów przeprowadzonych wśród górników czechowickiej kopalni.
Testy na koronawirusa w kopalni Silesia. Kilkadziesiąt pozytywnych

W środę (22.07) przed kopalnią Silesia w Czechowicach-Dziedzicach badaniu na koronawirusa poddanych zostało 302 górników. 72 dały wynik pozytywny. Aktualnie kwarantanną objętych jest aż 109 pracowników.

- Na 302 przebadane próbki z kopalni PG Silesia 72 okazały się dodatnie. 66 z nich dotyczy mieszkańców województwa śląskiego. Dlatego też wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zdecydował o przebadaniu kolejnej grupy 300 osób z tego zakładu, również wyselekcjonowanej przez dyrekcję kopalni i służby sanitarne. Badania te zostaną przeprowadzone we wtorek także przez Wojsko Polskie - informuje rzecznik wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

W sumie w ostatnich tygodniach koronawirusa zdiagnozowano u 175 osób. 23 osoby wyzdrowiały.

Kilka dni temu kopalnia wstrzymała wydobycie węgla.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie bielskimfoto: pgsilesia.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy