Tragedia w Szczyrku. Ciało kolejnej osoby wydobyte z gruzowiska [VIDEO] [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2019 11:23, DK / WB
Smutne informacje.
Tragedia w Szczyrku. Ciało kolejnej osoby wydobyte z gruzowiska [VIDEO] [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W czwartek (5.12) przed południem służby ratownicze poinformowały, że z gruzów zawalonego domu w Szczyrku wydobyto już osiem osób, w tym 4 dzieci.

W dalszym ciągu trwa akcja ratownicza. Z posiadanym przez ratowników informacji wynika, że w budynku w momencie wybuchu gazu mogło przebywać 8 osób, ale nie są to informacje oficjalnie ostatecznie potwierdzone. Dlatego akcja trwa.

- Przerzucamy, odgarniamy, wynosimy i robimy dostęp do miejsc, w których szukamy poszkodowanych. Jest już coraz więcej materiału usuniętego - powiedział szef śląskich strażaków nadbrygadier Jacek Kleszczewski.


Konferencja prasowa w Szczyrku.Przypomnijmy, do potężnego wybuchu doszło w środę (4.12) około godz 18:30 w Szczyrku na ulicy Leszczynowej. W wyniku eksplozji całkowicie zawalił się trzykondygnacyjny budynek mieszkalny.

Od tej pory na miejscu trwa zakrojona na szeroką skalę akcja ratownicza z udziałem strażaków z kilkudziesięciu jednostek. Działania strażaków początkowo koncentrowały się na gaszeniu pożaru, potem - cegła po cegle - na sprawdzaniu gruzowiska.Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo w sprawie tragedii.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy