Trwa ustalanie przyczyn utonięcia mężczyzny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.07.2021 12:05,
Policjanci z Czechowic-Dziedzic wyjaśniają przyczyny utonięcia 57-letniego mieszkańca powiatu bielskiego.
Trwa ustalanie przyczyn utonięcia mężczyzny

Do zdarzenia doszło we wtorek (13.07) około 17.35 w Ligocie przy ulicy Bronowskiej.

Spacerujący w okolicy niestrzeżonego stawu mężczyzna zauważył tonącą w stawie osobę. Natychmiast wezwał służby ratunkowe, które po odłowieniu mężczyzny podjęły akcję reanimacyjną. Niestety 57-letni mieszkaniec powiatu bielskiego zmarł.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policyjni śledczy i technicy kryminalistyki wykonali oględziny. Według wstępnych ustaleń 57-latek najprawdopodobniej wszedł do wody, aby się schłodzić i z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny stracił siły i utonął. Dokładne przyczyny i okoliczności wyjaśnią stróże prawa z Komisariatu Policji w Czecowicach-Dziedzicach.

Upały, którymi przywitał nas sezon wakacyjny, skłaniają do wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy jednak, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł i zbiera okrutne żniwa.

Policja przypomina:

Starajmy się przestrzegać następujących zasad:

 • Dzieci powinny bawić się w wodzie, nawet przy niewielkich płytkich zbiornikach pod stałą opieką dorosłych.
 • Nie skaczmy rozgrzani słońcem do wody. Przed wejściem do wody należy schłodzić wodą nogi, klatkę piersiową, szyję, kark, a unikniemy wstrząsu termicznego, Może różnica w temperaturze wody i powietrza może spowodować, że doznamy szoku termicznego. Powinniśmy powoli wchodzić do wody i stopniowo przyzwyczaić nasze ciało do niższej temperatury.
 • Pływając m.in. łódkami, kajakami, pamiętajmy o założeniu kapoku.
 • Kąpmy się w miejscach przeznaczonych do kąpieli i strzeżonych przez ratownika.
 • Unikajmy korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”. W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.
 • Zakładajmy dzieciom sprzęt asekuracyjny taki jak: rękawki, koła lub kamizelki. Pilnujmy uważnie naszych pociech w trakcie wodnych zabaw.
 • Wchodźmy do wody jedynie na trzeźwo. To właśnie alkohol i brawura są najczęstszymi powodami utonięć.
 • Nie wchodźmy od razu ani nie skaczmy do wody.
 • W miejscach, gdzie jest zbyt płytko oraz gdzie woda jest nieprzejrzysta, nie skaczemy „na główkę”. Na skutek takiego zachowania każdego roku w całym kraju wiele osób traci życie lub zdrowie.
 • Unikajmy kąpieli bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.
 • Korzystajmy ze sprzętu pływającego będąc trzeźwymi i zakładajmy kamizelki ratunkowe.
 • Pamiętajmy, że zwykłe nadmuchiwane materace nie zapewniają nam pełnego bezpieczeństwa.
źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy