Trzy osoby zatrzymane za kradzież quada

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.06.2022 13:13,
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić trzech nastoletnich mieszkańców powiatu żywieckiego, którzy ukradli quada.
Trzy osoby zatrzymane za kradzież quada
Kilka dni temu po godz. 21.00 dyżurny komisariatu Policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że z posesji znajdującej się w Ciścu grupa mężczyzn kradnie quada. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Już po chwili zauważyli uciekających mężczyzn. Po krótkim pościgu zatrzymali dwóch 18-latków oraz 17-latka.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, którego wartość wynosi 2 tysiące złotych. Jak ustalili śledczy, w kradzież zamieszani byli również trzej nieletni w wieku 14 i 16 lat. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Pozostali sprawcy usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 5 lat więzienia.


Policja przypomina, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczymy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo, dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112. Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy