Turystkę z gór musiał transportować śmigłowiec

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.08.2019 12:52, PAN
Turystkę z gór musiał transportować śmigłowiec
Latem GOPR-owcy z Beskidów mają pełne ręce roboty, gdyż ładna pogoda sprawia, że wybieramy się na górskie wycieczki. W minioną niedzielę do poważnego wypadku doszło na Skrzycznym. Ze zgłoszenia wynikało, że pod koleją na Hali Hondraski znajduje się kobieta z urazami kończyny górnej i dolnej, urazem głowy oraz czasową utratą przytomności i niepamięcią wsteczną. Z centrali wyruszył zespół samochodem terenowym oraz ratownik na quadzie. Ze względu na poważne urazy oraz czas transportu zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobieta zabezpieczona przez ratowników GOPR została przekazana do śmigłowca na Jaworzynie.

Kilka godzin później patrol Policji natknął się na wypadek turystki w rejonie Szyndzielni. Po zabezpieczeniu złamanego podudzia, poprosili o pomoc ratowników GOPR. Po dotarciu na miejsce ratownicy ewakuowali kobietę ze szlaku i przetransportowali do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

W obu przypadkach poszkodowanych czeka długie i żmudne leczenia, tak więc wybierając się w góry, pamiętajmy, aby nie chodzić po nich samemu i by po prostu uważać i wybierać trasy dostosowane do własnych możliwości.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy