Uciekał przed policją. Wiadomo dlaczego

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 04.11.2022 14:51,
Bielscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekał, ponieważ miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania
Uciekał przed policją. Wiadomo dlaczego

W nocy 2 listopada policjanci z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej patrolowali okolicę centrum miasta. Około godziny 2:00 na ulicy Partyzantów ich uwagę zwrócił kierujący samochodem marki BMW, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru wykonać poleceń policjantów i ruszył do karkołomnej ucieczki. Został zatrzymany kilkanaście minut później. Wówczas podejmując dalszą próbę ucieczki doprowadził do zderzenia z radiowozem. 36-latek został obezwładniony i zatrzymany. Na szczęście w wyniku niebezpiecznej ucieczki nikt nie doznał obrażeń.

Mundurowi sprawdzili jego tożsamość w policyjnej bazie danych. Okazało się, że miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Tłumaczył, iż nic złego nie zrobił, jeździ codziennie i nic złego w związku z tym się nie dzieje. Stróże prawa pobrali mu także krew do badań, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu pomimo dożywotniego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za dokonanie, w trakcie podjętej ucieczki szeregu wykroczeń, między innymi z artykułu 86 § 1 kw za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KIMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy