Ukradł kurierowi samochód z przesyłkami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 31.10.2022 10:31,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który 25 października ukradł samochód należący do firmy kurierskiej DPD wraz z prawie 100 przesyłkami.
Ukradł kurierowi samochód z przesyłkami
25 października br. pracownik firmy kurierskiej DPD zgłosił bielskim policjantom kradzież samochodu marki Ford Transit należący do wskazanej wyżej firmy wraz z około 100 przesyłkami, które miał dostarczyć dla klientów. Pojazd zaparkował przed blokiem na jednej z głównych ulic Bielska-Białej, po czym nie wyciągając kluczyka ze stacyjki, wyszedł z paczką, aby dostarczyć ją do klienta w bloku. Po około 30 sekundach, kiedy wrócił, ujawnił brak samochodu.


Jeszcze tego samego dnia, po paru godzinach policjanci ujawnili skradziony samochód, który sprawca porzucił przy jednej z ulic Bielska-Białej. Okazało się, że wewnątrz pojazdu znajdowała się cześć przesyłek, część z nich została skradziona, a kolejna cześć została spalona przez złodzieja. Policjanci z bielskiej „trójki” wraz ze śledczymi Wydziału Kryminalnego tut. komendy celnie wytypowali, że sprawcą tej kradzieży może być 48-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

Po dwóch dniach zatrzymali sprawcę przestępstwa. W rozmowie z policjantami 48-latek przyznał, że zauważył forda z pozostawionymi w stacyjce kluczykami i postanowił wykorzystać okazję. Poza tym kradnąc samochód, chciał odbudować swoją reputację w towarzystwie, w którym się obraca. Mężczyzna został zatrzymany i słyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Jak wynika bowiem z kartoteki podejrzanego, odbywał on jeszcze niedawno karę więzienia za podobne przestępstwa.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy