Ukrainiec aresztowany za oszustwo internetowe

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 17.09.2019 09:04,
Ukrainiec aresztowany za oszustwo internetowe
Jak informuje bielska policja, Do oszustwa doszło końcem czerwca tego roku. Do komendy w Krośnie zgłosił się mieszkaniec województwa podkarpackiego oszukany przez internet przy zakupie telefonu komórkowego. Sprawca, posługując się fałszywym kontem na profilu społecznościowym Facebook, oferował do sprzedaży telefon komórkowy marki Samsung wartości ponad 400 zł. Kiedy zainteresowany ofertą mężczyzna wpłacił na konto oszusta cenę, kontakt z nim się urwał.


41-latek nie otrzymał telefonu ani zwrotu pieniędzy. Wtedy 41-latek powiadomił Policję. W toku postępowania śledczy ustalili, że rachunek bankowy, na które pokrzywdzony przelał pieniądze, został założony na terenie powiatu bielskiego. Bielscy policjanci zajmujący się zwalczeniem tego rodzaju przestępczości przejęli dochodzenie.

Prowadzone czynności dochodzeniowo-śledcze i szeroko zakrojone czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej o dokonanie tego oszustwa. Trop prowadził do 25-letniego obywatela Ukrainy. Wtedy stróże prawa powiadomili funkcjonariuszy bielskiej Straży Granicznej, którzy szybko ustalili miejsce pobytu obcokrajowca i doprowadzili do jego zatrzymania. Okazało się, że przebywał on na terenie Polski nielegalnie. 25-latek usłyszał zarzut oszustwa, za które grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, bielski sąd aresztował podejrzanego na jeden miesiąc.

Śledczy nie wykluczają, że 25-latek mógł oszukać więcej pokrzywdzonych. Osoby, które w ostatnim czasie zostały oszukane kupując sprzęt elektroniczny na portalu Facebook lub portalach ogłoszeniowych proszone są o kontakt z Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 33 812-12-70.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy