W Bielsku-Białej znowu grasują oszuści

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2022 11:30,
W Bielsku-Białej przypomnieli o sobie oszuści.
W Bielsku-Białej znowu grasują oszuści

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze modyfikacją metody "na policjanta". Na szczęście nikt jak do tej pory nie dał się oszukać. Policja przestrzegamy przed tą popularną metodą działania oszustów.

Najpierw dzwoni mężczyzna podający się za kuriera, który jedzie doręczyć paczkę, a chwilę później jego wspólnik podający się policjanta z centralnego biura śledczego. Ten udający policjanta twierdzi, że rozpracowuje gang wyłudzający pieniądze, a kurier, który ma przyjechać to oszust. Fałszywy policjant próbuje nakłonić swoją ofiarę do przekazania gotówki. Na szczęście jak dotąd nie udało im się nikogo oszukać.

- Przestrzegamy przed tą metodą działania przestępców. To jedna z modyfikacji popularnej metody wyłudzania pieniędzy. Przypominamy; policja nigdy nie informuje o prowadzonych tajnych śledztwach ani nie żąda przekazywania jej pieniędzy - informują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy