W Bielsku-Białej znowu grasują oszuści. 90-latka straciła mnóstwo pieniędzy

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 10.07.2019 16:29,
Policja ostrzega.
W Bielsku-Białej znowu grasują oszuści. 90-latka straciła mnóstwo pieniędzy
Jak informuje bielska policja, w tym tygodniu już kilkanaście osób odebrało telefon od rzekomego policjanta, który informował, że oszuści chcą opróżnić ich konto bankowe i należy przelać pieniądze na wskazany numer rachunku. To popularna metoda oszustwa. Niestety jedna osoba dała się oszukać i straciła znaczną sumę pieniędzy. Sprawę wyjaśniają śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Do 90-letniej mieszkanki Bielska-Białej zadzwonił wczoraj mężczyzna, który podawał się za policjanta. Powiedział, że przestępcy chcą ukraść jej pieniądze z konta i powinna przelać pieniądze na wskazany rachunek bankowy. To popularna metoda oszustwa. Niestety kobieta dała się oszukać i straciła swoje oszczędności.

Jak działają oszuści?

- oszuści dzwonią na telefon stacjonarny, a numery wybierają z książki telefonicznej,
- rozmowę prowadzą w taki sposób, aby osoba oszukiwana uwierzyła, że rozmawia z prawdziwym policjantem, często podają że są z komendy lub komisariatu w Bielsku-Białej.
- utrzymują stały kontakt telefoniczny lub wykonują do swoich ofiar bardzo wiele połączeń telefonicznych w krótkich odstępach czasu, w celu wywarcia presji psychologicznej i nakłonienia do szybkiego przekazania pieniędzy.
- kiedy wyczuwają, że osoba oszukiwana ma jakieś wątpliwości co do tożsamości dzwoniącego, oszuści bardzo często stosują szantaż emocjonalny, grożą odpowiedzialnością karną za utrudnianie rzekome śledztwa.

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 33-812-12-55 lub 112 - apeluje policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy