W Kozach nie ma koronawirusa, w Cieszynie trzeci przypadek [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.03.2020 13:58, red
W Kozach nie ma koronawirusa, w Cieszynie trzeci przypadek [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzeci już w ostatnich dniach przypadek koronawirusa u pacjenta w Cieszynie. Wszyscy pacjenci przebywają w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Ostatnie zarażenie dotyczy 8-letniego dziecka, które jest spokrewnione z dwoma pozostałymi osobami. - W chwili obecnej Sanepid prowadzi działania mające na celu dotarcie do wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z nim i poddanie ich domowej kwarantannie. Apelujemy do rodziców, by zapewniając dzieciom opiekę, zadbali, by pozostały w domach - informuje Urząd Miejskie w Ciszynie.

"Osoby podejrzewające, że mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi, w tym odwiedzające w ciągu ostatnich dwóch tygodni Szkołę Podstawową nr 5 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, które zauważyły u siebie objawy infekcji proszone są o ograniczenie kontaktów z innymi do minimum i telefoniczne powiadomienie Sanepidu – pod dostępnym całodobowo nr tel. 502 281 673." - apelują urzędnicy.


Znane są także wyniki badań mieszkańca Kóz - wynik jest ujemny, co oznacza, że osoba ta nie jest zarażona koronawirusa. W środę - decyzją wójta - profilaktycznie w gminie Kozy zostały zamknięte wszystkie szkoły i przedszkola.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy