W nocy odnaleziono zaginioną turystkę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.09.2021 14:48,
Jak informuje GOPR Beskidy, w środę (15.09) późnym wieczorem ratownicy otrzymali zgłoszenie będące podstawą do zorganizowania kolejnej tego dnia wyprawy poszukiwawczej.
W nocy odnaleziono zaginioną turystkę

W środę o godz. 21:30 do CSR dotarła informacja o zaginięciu 72-letniej kobiety w rej. Baraniej Góry. Turystka po zdobyciu szczytu samotnie schodząc czerwonym szlakiem, zgubiła się idąc w kierunku Węgierskiej Górki. Nie miała ze sobą mapy, oświetlenia oraz nie była w stanie określić swojej przybliżonej lokalizacji.

Do ratowników GB GOPR został wysłany SMS alarmowy z godziną i miejscem rozpoczęcia działań. Do wyprawy zadysponowano także uczestników odbywającego się w Szczyrku centralnego szkolenia GOPR II stopnia z zakresu poszukiwań osób zaginionych.

W pierwszej kolejności w rejon poszukiwań zostały zadysponowane patrole na quadach. Poszukiwana w dobrym stanie fizycznym została odnaleziona przez jeden z nich ok godz. 23:00 i ewakuowana do Węgierskiej Górki.

- Apelujemy o właściwie przygotowanie do wycieczek górskich, a także ich rozsądne planowanie - apelują goprowcy.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy