W rządowym raporcie odnotowano pierwszy zgon kobiety z Bielska - Białej po przyjęciu szczepionki

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 20.04.2021 13:55, PG
W powiecie bielskim wykonano dotąd ponad 23 tys. szczepień przeciwko covid-19. W Polsce liczba zaszczepionych pierwszą dawką sięga 9 mln osób.
W rządowym raporcie odnotowano pierwszy zgon kobiety z Bielska - Białej po przyjęciu szczepionki

Ministerstwo Zdrowia stworzyło raport na temat niepożądanych skutków ubocznych, które pojawiają się po szczepieniu. Raport ten jest codziennie aktualizowany. Niepożądane odczyny poszczepienne odnotowano w kilku tysięcy przypadkach i w zdecydowanej większości miały one łagodną postać

Jak wynika z rządowego raportu 16 kwietnia pojawił się pierwszy zgon w Bielsku – Białej w wyniku niepożądanych odczynów poszczepiennych.

U kobiety doszło do zatrzymania krążenia i jak podają w raporcie nastąpiła nieskuteczna akcja reanimacyjna Pogotowia Ratunkowego.

Od pierwszego dnia szczepienia w Polsce czyli 27 grudnia 2020 roku zgłoszono ponad 6 tys. niepożądanych objawów po szczepionce. Z czego ponad 5 tys. miały charakter łagodny czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Dodajmy, że tzw. NOP – czyli niepożądanych odczynów poszczepiennych. NOP to Zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko covid-19. Niepożądane objawy w zdecydowanej większości występują w łagodnej postaci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy