W sobotę mobilny punkt szczepień w Szczyrku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.06.2021 11:49,
W sobotę mobilny punkt szczepień w Szczyrku

Kolejne mobilne punkty szczepień, oferujące możliwość zaszczepienia jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19, staną w ten weekend w naszym regionie. Tym razem bez wcześniejszego zapisu zaszczepić się będzie można w Szczyrku i Raciborzu.

W zeszłym tygodniu szczepienia w mobilnych punktach w Myszkowie i Wiśle cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Mam nadzieję, że w ten weekend będzie ono jeszcze większe i wszystkie dawki zostaną wykorzystane. To bardzo ważne, żeby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19, bo tylko tak jesteśmy w stanie pokonać pandemię i wrócić do normalności – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Na szczepienie w mobilnym punkcie nie trzeba się zapisywać – mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem. Wystarczy po prostu przyjść i okazać dowód osobisty potwierdzający tożsamość. To maksymalne uproszczenie procedur umożliwia przyjęcie szczepionki np. podczas spaceru czy innych weekendowych aktywności.

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Apelujemy do samorządów, aby również zachęcały mieszkańców do szczepień i umożliwiały zaszczepienie się przy okazji organizowanych wydarzeń kulturalnych, koncertów czy pikników – dodaje wojewoda.

Mobilne punkty szczepień będzie działać na parkingu przy Urzędzie Miasta w Szczyrku - 12 czerwca 2021 r. (sobota) – w godzinach 10.00 – 18.00,

Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W Szczyrku przygotowano w sumie 300 dawek.

Mobilny punkt szczepień w Szczyrku jest organizowany przez szpital MSWiA w Katowicach we współpracy z Burmistrzem Miasta.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy