W wakacje ratownicy GOPR mają pełne ręce roboty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.07.2019 18:00, red
Interwencja za interwencją.
W wakacje ratownicy GOPR mają pełne ręce roboty
24 lipca kobieta (pilot-uczeń) podczas lądowania na paralotni doznała urazu nogi na Matysce. W tym samym czasie GOPR otrzymał zgłoszenie o kobiecie z głęboką i mocno krwawiącą raną nogi na Szyndzielni.

- Na Szyndzielnię wyjechał jeden zespół samochodem terenowym a do wypadku paralotniarki drugi - busem z przyczepą i quadem - informuje ratownik dyżurny GOPR Beskidy Maciek Stanisławski.


Kolejne zgłoszenie goprowcy otrzymali od turysty z urazem stawu skokowego na szlaku zielonym z Błatniej do Brennej. Wyruszył tam zespół quadem z przyczepą i ewakuował turystę do Brennej. W tym samym czasie na prośbę Policji odbywał się transport funkcjonariuszy w rejon Przełęczy Malinowskiej. W trakcie działań w Brennej wpłynęło kolejne zgłoszenie o zasłabnięciu turysty w rejonie Bukowskiego Gronia. Wyjechał tam zespół samochodem terenowym i ewakuował turystę do karetki w Wielkiej Puszczy.

25 lipca ratownicy GOPR zostali wezwano na Losek do chatki studenckiej po uczestnika harcerskiego obozu wędrownego, który wczoraj wieczorem doznał urazu głowy (zawroty głowy, nudności, ból głowy).

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy