W weekend bielska policja zatrzymała 5 pijanych kierowców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.01.2023 12:35,
W weekend bielska policja zatrzymała 5 pijanych kierowców

W ten weekend bielscy mundurowi zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordem alkoholu w organizmie w miniony weekend może poszczyć się 47-letni mieszkaniec Bielska-Białej, narodowości ukraińskiej.

Kierowca jechał Kią, a zatrzymany został w sobotę na ulicy Zwierzynieckiej. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila. Ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden z zatrzymanych kierowców był pod wpływem narkotyków.

Policjanci zatrzymali go w sobotę na ulicy Sobieskiego. 29-letni mieszkaniec Bielska- Białej kierował VW, a przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało, że był pod wpływem marihuany.

- Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta — poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom

- apelują bielscy policjanci.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy