W województwie śląskim nie ma luzowania obostrzeń

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.04.2021 15:52,
Rząd luzuje obostrzenia, ale nie na Śląsku.
W województwie śląskim nie ma luzowania obostrzeń
Podczas środowej (21.04) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że poprawia się sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Notowanych jest mniej zakażeń koronawirusem, mniej osób zgłasza się do lekarzy z dolegliwościami i kierowanych jest na testy pod kątem covid-19.

Różnie to wygląda w różnych województwach. Aktualnie najgorzej jest w województwach śląskim, dolnośląskim. Najlepiej - w województwach podlaskim i podkarpackim.

Dlatego rząd podjął decyzje o regionalizacji obostrzeń. Wiadomo, że w województwie śląskim wszystkie dotychczasowe obostrzenia pozostaną w najbliższych dniach bez zmian.


Od 26.04 nauka hybrydowa w klasach I-III oraz otwarcie salonów urody (zakłady fryzjerskie i kosmetyczne) wprowadzona zostanie w 11 województwach:
- małopolskie
- zachodniopomorskie
- kujawsko-pomorskie
- mazowieckie
- świętokrzyskie
- lubuskie
- pomorskie
- lubelskie
- warmińsko-mazurskie
- podkarpackie
- podlaskie

Na terenie 5 województw (woj. śląskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie i wielkopolskie) obostrzenia nie są luzowane. Hotele pozostają zamknięte do 3 maja.

Jeśli sytuacja nadal będzie ulegać poprawia, w przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić plan luzowania obostrzeń w kolejnych dziedzinach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy