Wandal zniszczył 5 samochodów i motocykl

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.06.2021 12:26,
Policjanci i bielscy strażnicy miejscy zatrzymali 20-letniego wandala, który przewrócił zaparkowany motocykl oraz uszkodził 5 samochodów.
Wandal zniszczył 5 samochodów i motocykl

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny monitoringu Straży Miejskiej na ulicy Władysława Orkana zauważył wandala, który przewrócił zaparkowany przy drodze motocykl, a następnie idąc w kierunku Placu Rynek, zrywał lusterka zaparkowanych dalej samochodów. Na miejsce zostali skierowani strażnicy miejscy oraz policjanci.

Chwilę później na rynku strażnicy ujęli wandala i przekazali policjantom. Okazał się nim być 20-letni bielszczanin. Mężczyzna był trzeźwy. Zanim został przekazany policjantom, podawał strażnikom miejskim nieprawdziwe dane osobowe, co jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny do 5 tysięcy złotych. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Nazajutrz, śledczy z bielskiej dwójki ustalili właścicieli uszkodzonych pojazdów i przyjęli stosowne zawiadomienia o uszkodzeniu mienia. W sumie straty wszystkich uszkodzonych pojazdów sięgnęły blisko 10 tysięcy złotych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie wandal został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet 5 lat za kratami. Ponieważ działał z pobudek chuligańskich, musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez sąd. Będzie także musiał zapłacić właścicielom uszkodzonych pojazdów za ich naprawę.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy