Weszli pod szczyt. W zejściu pomóc musieli ratownicy GOPR-u

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.11.2019 09:01, ap, foto: D.Marek/GOPR Beskidy
To był pracowity weekend dla Beskidzkiej Grupy GOPR. Ratownicy wiele razy wyruszali z pomocą zbłąkanym turystom. Tak jak w przypadku dwóch osób, które weszły pod szczyt Babiej Góry, ale śnieg i zmrok uniemożliwiły im zejście.
Weszli pod szczyt. W zejściu pomóc musieli ratownicy GOPR-u
Opady śniegu nie zniechęciły śmiałków przed wyprawami w góry. Nie wszyscy byli jednak przygotowani na taką podróż.

W sobotę (10.11) ratownicy interweniowali w szczytowych partiach Babiej Góry.- O godz. 16:00 do Centrali dotarło zgłoszenie o dwóch osobach, które znajdują się tuż pod szczytem i potrzebują pomocy w formie sprowadzenia do Schroniska Górskiego PTTK Markowe Szczawiny, gdzie nocowali - relacjonują ratownicy GOPR Beskidy.

Turyści ogólnie byli w dobrej formie fizycznej, lecz zmrok i opad śniegu uniemożliwiły im dalszą samodzielną wędrówkę. Ratownicy telefonicznie poradzili im, by wrócili na Diablak i tam poczekali na pomoc. Z Markowych Szczawin natychmiast w ich kierunku ruszył patrol w celu ich sprowadzenia.

W akcję zaangażowanych zostało dodatkowo 10 ratowników, którzy również zmierzali w stronę kopuły szczytowej ze sprzętem potrzebnym do ewentualnego transportu. Po dotarciu do turystów udzielono im odpowiedniej pomocy, a następnie sprowadzono do schroniska.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy