Wpadł, bo nie zasłaniał ust i nosa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.05.2021 10:43,
Bielscy policjanci zatrzymali 21-letniego bielszczanina, który posiadał przy sobie blisko 10 gramów marihuany i kradziony telefon.
Wpadł, bo nie zasłaniał ust i nosa

W środę tuż przed południem mundurowi z wapienickiego pododdziału prewencji patrolowali ulicę Bielska-Białej. Na deptaku ulicy 11 Listopada ich uwagę zwrócił mężczyzna, który nie miał założonej przepisowej maseczki. Policjanci postanowili zwrócić mu uwagę.

Kiedy skierowali się w jego stronę, mężczyzna odwrócił się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został ujęty. Legitymującym go policjantom powiedział, że nie ma dokumentów. W trakcie czynności służbowych nerwowo się zachowywał. Chwilę później okazało się, że posiada przy sobie nie tylko ukrywany dowód osobisty, ale także blisko 10 gramów marihuany i telefon pochodzący z kradzieży.

Mundurowi zabezpieczyli narkotyki i telefon, a 21-letni mieszkaniec Bielska-Białej został doprowadzony do komisariatu przy ulicy Składowej. Tam usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grożą mu 3 lata. Teraz śledczy wyjaśnią także, jak wszedł w posiadanie pochodzącego z przestępstwa telefonu. Jeśli okaże się, że odpowiada za jego kradzież lub paserstwo może trafić za kraty nawet na 5 lat. Policjanci ukarali go także mandatem karnym za niezasłanianie ust i nosa oraz odmowę okazania dokumentów.

Czas matur to nie tylko egzamin dojrzałości. To również czas pierwszych dorosłych decyzji i życiowych wyborów. Życząc wszystkim maturzystom połamania piór, zachęcamy do zapoznania się z ofertą służby w Policji. Stałość zatrudnienia, szereg uprawnień, ciekawy charakter służby, ale przede wszystkim ogromną satysfakcję i szerokie możliwości rozwoju możemy zagwarantować każdemu, kto marzy o tym, aby w życiu robić coś pożytecznego. Zostań jednym z blisko 100 tysięcy doskonale wyszkolonych policjantów, którzy cieszą się coraz większym zaufaniem społecznym.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy