Wpadł z amfetaminą. W mieszkaniu miał jeszcze 200 g marihuany

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 15.01.2020 10:30, ap
Trwa policyjna akcja „Bezpieczne Ferie 2020”. Od początku działań mundurowi z powiatu bielskiego zatrzymali 4 osoby z narkotykami. Niechlubny rekordzista został złapany z amfetaminą. W mieszkaniu 19-latka stróże prawa znaleźli 200 g marihuany.
Wpadł z amfetaminą. W mieszkaniu miał jeszcze 200 g marihuany
W trakcie działań „Bezpieczne Ferie 2020” policjanci zwracają szczególną uwagę na eliminowanie przestępczości narkotykowej. Mundurowi sprawdzają miejsca gromadzenia się młodzieży oraz te wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako zagrożone przestępczością narkotykową.W miniony piątek około 19.30 w rejonie ulicy Granicznej w Szczyrku kryminalni zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się młodych mężczyzn.

- Przy jednym z nich znaleźli zawiniątko z amfetaminą. Stróże prawa zatrzymali 19-latka, podejrzewając, że to nie jedyne środki odurzające, jakie może posiadać. Z pomocą przewodnika psa szkolonego do wykrywania narkotyków z bielskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w mieszkaniu nastolatka znaleźli marihuanę, z której można było przygotować prawie 200 „działek” dilerskich - relacjonuje asp. sztab. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Młody mieszkaniec powiatu bielskiego, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce bielski sąd.

To nie jedyny amator narkotyków, jaki wpadł w ręce stróżów prawa w ostatnim czasie. Zarzuty za posiadanie substancji zabronionych, w tym marihuany i amfetaminy usłyszało jeszcze dwóch 17-latków i jeden 39-latek. Grozi im za to do 3 lat więzienia. O ich przyszłości również niebawem zdecyduje sąd.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy