Wybuch gazu w budynku w Kobiernicach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.10.2020 08:45, foto: DK i nadesłane
Do zdarzenia doszło w piątek (16.10) około godziny 8:00 rano przy ul. Wolności w Kobiernicach
Wybuch gazu w budynku w Kobiernicach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Na miejscu przez kilka godzin działania prowadziły służby ratownicze. Połowa budynku mieszkalnego zawaliła się.

Budynek zamieszkały był łącznie przez 9 osób. Dwoje seniorów i jedno dziecko w momencie wybuchu znajdowało się poza domem. Wewnątrz znajdowało się 6 osób. 4 osoby dorosłe i dwoje dzieci. 2 osoby, 72-latek i 5-letnie dziecko zostali ewakuowani bezpośrednio po wybuchu przez sąsiadów.

Troje kolejnych, 33-latkę, 37-latka i 3-letnie dziecko ewakuowali policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach i strażacy z OSP Kobiernice. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wydobyli spod gruzów 68-latkę w ciężkim stanie. Kobieta pomimo reanimacji zmarła.

Dzieci w wieku 3 i 5 lat, ich rodzice; 33-latka i jej 37-letni mąż oraz 72-latek z obrażeniami nie zagrażającymi bezpośrednio życiu, zostali przewiezieni do szpitali.

W akcji ratowniczej uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków.

Trwa ustalanie przyczyny tego zdarzenia. - Aktualnie policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, dokonywana jest lustracja miejsca katastrofy. Śledczy zbierają informację i ustalają świadków zdarzenia oraz osoby mogące mieć wiedzę o przyczynach zdarzenia. Obecnie ze względów bezpieczeństwa nie jest jeszcze możliwe rozpoczęcie oględzin kryminalistycznych - informowała po południu bielska policja.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy