Wypadek autokaru z dziećmi z Żabnicy, zarzuty dla kierowcy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2020 13:40, DK
Kierowca usłyszał zarzuty.
Wypadek autokaru z dziećmi z Żabnicy, zarzuty dla kierowcy

Do wypadku doszło w sobotę (15.08) nad ranem na autostradzie A1 w pobliżu Tczewa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca stracił przytomność, a wcześniej czuł ból w klatce piersiowej. Kierowca zjechał na prawe pobocze, autokar przebił barierki ochronne i spadł ze skarpy. Autokar kilka razy koziołkował.

Autokarem podróżowało 30 osób – dzieci, młodzież i 8 opiekunów z Żabnicy (z zespołu Mały Haśnik z Żabnicy z powiatu żywieckiego). W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ciężko ranne, pozostałym osobom została udzielona pomoc medyczna. Poszkodowani trafili do szpitali w Gdańsku, Elblągu, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim.

Kierowca autokaru przebywa w szpitalu. Został objęty m.in. dozorem policyjnym. Prokuratura w Gdańsku przedstawiła mu słyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Teraz grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy