Wypadek motocyklisty. Ranna pasażerka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.06.2019 14:30, INFORMACJA PRASOWA
Motocykl to nie samochód - rzadko wybacza błędy. Przekonał się o tym 20-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który kierując motocyklem stracił nad nim panowanie i doprowadził do jego przewrócenia.
Wypadek motocyklisty. Ranna pasażerka
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w piątek (14.06) około 22.40 w Łodygowicach na ul. Piastowskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motocyklem kawasaki, 20-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i utracił panowanie nad motocyklem doprowadzając do jego przewrócenia.

W wyniku zdarzenia 18-letnie pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak ustalili policjanci 20-latek był trzeźwy, jednak nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, którym się poruszał.


POLICJA PRZYPOMINA:
Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Okres letni charakteryzuje się zwiększoną liczbą motocykli na drogach i o tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami. Przypominamy im więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy