Wypadek na przejeździe kolejowym! Lokomotywa uderzyła w ciężarówkę

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 20.11.2019 09:35, ap, foto: KMP Bielsko-Biała
W Czechowicach-Dziedzicach doszło do groźnie wyglądającej zdarzenia. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym lokomotywa uderzyła w ciągnik siodłowy. Wstrzymano ruch pociągów.
Wypadek na przejeździe kolejowym! Lokomotywa uderzyła w ciężarówkę
Do zdarzenia doszło dzisiaj (20.11) tuż przed godz. 7:00 na ul. Czystej w Czechowicach-Dziedzicach.Ciągnik siodłowy poruszający się w zestawie z naczepą zderzył się z jadącą lokomotywą.

- Według wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, 50-latek z powiatu rybnickiego jadąc ulicą Czystą w kierunku jednego z tamtejszych przedsiębiorstw, po przejechaniu przejazdu kolejowego napotkał kolejkę pojazdów oczekujących na możliwość wjazdu na teren budowy. Kierowca ciężarówki zdecydował się wycofać pojazd - informuje asp.szt Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Podczas manewru cofania mężczyzna wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, doprowadzając do zderzenia z lokomotywą pociągu sterowaną przez 34-letniego maszynistę z powiatu chrzanowskiego.

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał. Kierujący byli trzeźwi.

- Na miejscu pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego. Dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia ustalą eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych - dodaje policjant.

Ruch kolejowy na linii Katowice – Wisła został wstrzymany. Utrudnienia potrwają do godziny 14.00.

alt1

alt2

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy