reklama

Wypadek w jaskini. Jedna osoba poszkodowana

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.07.2022 10:48,
Wypadek w jaskini. Jedna osoba poszkodowana

Jak informuje GOPR Beskidy, w czwartek o godz. 11:40 do Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku dotarło zgłoszenie o wypadku 63-latka w Jaskini Malinowskiej, który w wyniku poślizgnięcia na sztucznym ułatwieniu (drabince) upadł, doznając urazu głowy z silnym krwawieniem oraz złamań obu kończyn górnych.

Na miejsce wyjechała w pierwszej kolejności szpica (2 ratowników, w tym ratownik medyczny), a następnie zespół ratowników karetką górską wyposażonych w sprzęt ewakuacyjny. O godz. 12:05 szpica dotarła pod otwór jaskini i na miejsce wypadku, przystępując do zabezpieczenia medycznego poszkodowanego. Drugi zespół rozpoczął przygotowanie transportu linowego.

Mężczyzna w noszach jaskiniowych został przetransportowany na powierzchnię, a następnie ewakuowany karetką górską na Przełęcz Salmopolską, gdzie nastąpiło przekazanie Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Wyprawa zakończyła się o godz. 16:40 powrotem zespołów do CSR.

źródło i foto: Sz. Wawrzuta / GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy