Wypadki i poszukiwania w górach. Goprowcy w akcji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.08.2019 09:48,
Wypadki i poszukiwania w górach. Goprowcy w akcji

W czwartek na trasach rowerowych Żaru 16-latek wypadając z trasy doznał urazu głowy i złamania obojczyka. Został ewakuowany karetką terenową GOPR do dolnej stacji kolei a następnie przekazany ZRM.

W tym samym momencie do GOPR wpłynęło kolejne zgłoszenie o kobiecie z urazem kończyny dolnej, która nie może się samodzielnie poruszać i nie jest w stanie podać swojej dokładnej lokalizacji.

- Jedynym charakterystycznym punktem podanym przez turystkę była ambona myśliwska oznaczona odpowiednim numerem. Na tej podstawie ratownicy zlokalizowali kobietę w rej. Porąbki, zabezpieczyli uraz oraz przetransportowali do miejsca przekazania ZRM. - informuję GOPR Beskidy.


Ponadto w poniedziałek w Koniakowie goprowcy uczestniczyli w poszukiwaniach zaginionego turysty (poszukiwany odnalazł się).

Z kolei we wtorek 85-letnia kobieta wcześnie rano wyszła na borówki w Przyborowie i po zmroku nie powróciła do domu. Kobieta regularnie zbierała pożytki. Dzięki Policji ustalono, że była widziana tego dnia przez turystów w rej. Beskidu Krzyżowskiego. Wysłano na miejsce trzy patrole ratowników na quadach. Jeden z nich odnalazł w rej. szczytu odzież zaginionej. Zadysponowano również patrole piesze, okolice przeczesywała też Policja i Straż Pożarna. Ok. 21:00 jeden z patroli odnalazł kobietę w rej. Jaworzyny w stanie ogólnym dobrym, lecz wychłodzoną i przemęczoną. Została ewakuowana quadem do domu, gdzie przebadał ją Zespół Ratownictwa Medycznego.

W środę prowadzone były poszukiwania 32-letniej kobiety w rej. Łysej Góry, która udała się w teren górski i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Obszar przez blisko 10 godzin był przeszukiwany przez szybkie trójki poszukiwawcze (ratownicy GB GOPR + Policja). Na miejscu działały także patrole zmotoryzowane (quady i samochody terenowe).

Kobieta została odnaleziona.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy