Wyrodni synowie muszą opuścić rodzinny dom

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.02.2021 10:14,
Policjanci z Jasienicy zatrzymali dwóch braci w wieku 36 i 42 lat, którzy stosowali przemoc wobec swoich rodziców.
Wyrodni synowie muszą opuścić rodzinny dom

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. Do dyżurnego Komisariatu Policji w Jasienicy zadzwoniła seniorka zaatakowana przez swoich dwóch synów, którzy upojeni alkoholem wywołali z nią awanturę. Kobieta zamknęła się przed nimi w pokoju i wezwała pomoc. Kiedy na miejsce dotarli mundurowi z Jasienicy, bracia byli agresywni, nie słuchali wezwań do zachowania zgodnego z prawem, ani nie wykonywali poleceń policjantów.

Nie pomagały ostrzeżenia, a ponieważ zachowywali się agresywnie, na miejsce został wezwany kolejny patrol Policji. Młodszy z braci, 36-latek znieważył mundurowych, rzucając w nich niewybrednymi obelgami. Stróże prawa ustalili, że w domu od dłuższego czasu dochodziło do przemocy rodzinnej. Obydwaj synowie od ponad roku znęcali się fizycznie i psychicznie nad rodzicami, a awantury pod wpływem alkoholu były na porządku dziennym. Obydwaj zostali zatrzymani, a badanie policyjnym alkomatem wykazało, że każdy z nich miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostali doprowadzeni do prokuratury.

Tam usłyszeli zarzuty znęcania się nad rodzicami, za które każdemu z nich grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. 36-latek usłyszał też zarzut znieważnia mundurowych, zagrożony karą jednego roku więzienia. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Zakazał im też zbliżania się do rodziców i kontaktowania z nimi. O losie obydwu mężczyzn zdecyduje niebawem sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy