Wzorowa postawa. Policjanci i świadkowie udzielili pierwszej pomocy

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.02.2020 17:25,
W sytuacji, gdy o życiu osoby decydują minuty lub nawet sekundy nie ma czasu na zastanawianie się co zrobić. Powinniśmy podjęć jedyną słuszną decyzję – udzielić pomocy.
Wzorowa postawa. Policjanci i świadkowie udzielili pierwszej pomocy

Tak było w przypadku 63-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który zasłabł na ulicy. Jego resuscytację prowadzili świadkowie, a później policjanci, którzy kontynuowali ją do czasu przyjazdu pogotowia. Dzięki szybko udzielonej pomocy mężczyźnie przywrócono czynności życiowe.

Do sytuacji doszło kilka dni temu w gminie Rajcza. Około 13.00 policjanci z komisariatu pełnili tam służbę. W pewnym momencie, gdy jechali radiowozem zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę oraz zbiegowisko ludzi. Mundurowi zareagowali natychmiast i pobiegli do osób. Szybko ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej zasłabł. Osoby, które były już na miejscu udzielały mu pierwszej pomocy.

Mundurowi przejęli czynności resuscytacyjne i prowadzili je do czasu przyjazdu pogotowia. Po przyjeździe karetki przekazali 63-latka ratownikom medycznym. Dzięki szybko udzielonej pomocy mężczyźnie przywrócono czynności życiowe. Pod opieką ratowników trafił do szpitala.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy