Z dwoma promilami za kierownicą. Kierowca poniesie karę?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.05.2020 07:47,
Z dwoma promilami za kierownicą. Kierowca poniesie karę?
Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 45-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.


W czwartek około 9.40 w Łękawicy na ul. Krakowskiej, policjanci z komisariatu w Łękawicy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo, 45-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy