reklama

Zarzuty dla ginekologa z Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2022 10:11,
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zakończyli śledztwo w sprawie wyłudzenia środków z NFZ.
Zarzuty dla ginekologa z Bielska-Białej
Prowadzący na terenie Bielska-Białej prywatny gabinet ginekologiczny lekarz, poświadczając nieprawdę w dokumentacji, w okresie około 2 lat wyłudził kwotę około 15 000 zł na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.


Śledczy bielskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zakończyli trwające od marca 2021 postępowanie przygotowawcze w sprawie nieuczciwego ginekologa. W toku wykonanych czynności ustalono, iż w okresie 2017 / 2018 lekarz, przyjmując pacjentów w ramach prywatnej praktyki lekarskiej, bez ich wiedzy i zgody dopisywał im fikcyjne wizyty i rzekomo świadczone usługi lekarskie, które rejestrował w dokumentacji pacjentów ewidencjonował, a na tej podstawie otrzymywał refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach postępowania przesłuchano kilkuset pacjentów co pozwoliło na przedstawienie niemal 370 zarzutów i skierowanie aktu oskarżenia do Sądu. Policjanci na poczet zwrotu nienależnie pobranych środków finansowych oraz przyszłych kar zabezpieczyli kwotę 20 000zł

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy