Zatrzymał autobus i rozbił szybę. 19-latek zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.05.2020 10:45,

Bielscy policjanci zatrzymali 19-letniego chuligana, który rozbił szybę w autobusie MZK

Zatrzymał autobus i rozbił szybę. 19-latek zatrzymany

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w poniedziałek po 17:00. Przed maskę wyjeżdżającego z zatoki autobusu wbiegł mężczyzna, wymachując rękoma, w których coś trzymał. Kierowca musiał gwałtowanie zahamować, aby go nie potrącić.

Mężczyzna podbiegł do jednej z bocznych szyb i uderzył w nią ostrym przedmiotem, a następnie zbiegł. Uciekając, przebiegał pomiędzy przejeżdżającymi samochodami. Zgłoszenie o chuligańskim ataku na autobus odebrał oficer dyżurny bielskiej komendy i natychmiast skierował we wskazany rejon policyjne patrole.

Na szczęście w wyniku nagłego hamowania autobusu żaden z pasażerów autobusu nie doznał obrażeń. Kilkanaście minut później policjanci z bielskiego wydziału prewencji zauważyli z okolicy jednego ze sklepów spożywczych przy ulicy Stojałowskiego podejrzewanego mężczyznę. Kiedy mundurowi podeszli do niego zachowywał się arogancko i agresywnie, próbował uciec interweniującym policjantom. Stróże prawa obezwładnili jednak szybko i sprawnie 19-letniego chuligana. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą chuligana zajęli się kryminalni z bielskiej jedynki. Wartość uszkodzenia szyby w autobusie Miejski Zakład Komunikacyjny oszacował na ponad 2 tys. złotych. 19-letni bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, a ponieważ działał z pobudek chuligańskich, musi się liczyć z surowszym potraktowaniem go przez sąd. Będzie musiał także zapłacić za koszty naprawy pojazdu. Grozi mu kara nawet 5 lat za kratami.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy