Zatrzymani za kradzież i atak na pracowników sklepu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.12.2020 10:04,
Bielscy policjanci zatrzymali 20-latkę i jej 31-letniego wspólnika, którzy w supermarkecie przy bielskiej ulicy Babiogórskiej po dokonanej kradzieży artykułów spożywczych zaatakowali chcących ich zatrzymać pracowników sklepu.
Zatrzymani za kradzież i atak na pracowników sklepu

Do zdarzenia doszło 1 grudnia w supermarkecie przy ulicy Babiogórskiej w Bielsku-Białej. Około godziny 14 dwoje mieszkańców Ustronia zrobiło zakupy za kwotę ponad 200 złotych. 20-latka i jej 31-letni kompan skasowali zakupy na samoobsługowej kasie, a następnie udając, że płacą BLIK-iem chcieli wyjść ze skradzionymi towarami. Zauważyli to pracownicy sklepu i postanowili ująć ich na gorącym uczynku kradzieży.

Wtedy ustronianie zaczęli ich szarpać i popychać i używając wobec personelu sklepu coraz mocniejszych rękoczynów, chcieli uciec z częścią skradzionych towarów. Zostali jednak skutecznie powstrzymani przez pracowników i przekazani wezwanym na miejsce stróżom prawa. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy kobiecie ukryty telefon komórkowy.

Okazało się, że podczas szarpaniny jednemu z pracowników sklepu wypadł warty ponad 600 złotych smartfon, a 20-latka niepostrzeżenie schowała go do torebki. Krewka para została przez policjantów zatrzymana i doprowadzona do bielskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli także nagranie z monitoringu, które zostanie dołączone do akt sprawy. Podejrzewani o kradzież mieszkańcy powiatu cieszyńskiego byli trzeźwi.

Para, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie została do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, a 20-latka dodatkowy zarzut za kradzież telefonu pracownikowi sklepu. Za przestępstwa te mogą trafić za kraty nawet na 10 lat. Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem, a o ich dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy