Zatrzymany włamywacz ma też na swoim koncie kradzież auta

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.12.2021 09:20,
Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 41-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem.
Zatrzymany włamywacz ma też na swoim koncie kradzież auta

Do jednego z mieszkań w Rybarzowicach przy ulicy Beskidzkiej włamał się 41-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna wyważył drzwi od kotłowni, a po wejściu do budynku rozpoczął poszukiwania łatwego łupu. Zdążył skraść paczkę mięsa i kilka żarówek, kiedy został nakryty przez wynajmującą mieszkanie 23-latkę. Kobieta natychmiast zaczęła wzywać pomoc. Po chwili na miejsce dotarli właściciele budynku, którzy byli niedaleko.

Ujęty przez nich 41-latek został przekazany wezwanym na miejsce stróżom prawa z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem zajęli się śledczy z Komisariatu Policji w Szczyrku.

Nazajutrz po zatrzymaniu sprawcy, do dyżurnego szczyrkowskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży wartego 10 tysięcy złotych samochodu marki Renault Master. Śledczy szybko ustalili, że zatrzymany 41-latek może mieć związek z tą kradzież, której mógł się dopuścić jeszcze przed włamaniem do domu. Ich podejrzenia potwierdziły się, mężczyzna bowiem był widziany, jak jedzie pochodzącym z przestępstwa samochodem. Policjanci odzyskali pojazd, który 41-latek pozostawił w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że skradzionym dostawczakiem odjechał, pomimo cofniętych uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec powiatu bielskiego po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży pojazdu oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Za wszystkie te przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy