Zbierał grzyby, znalazł minę. Policja zabezpiecza niebezpieczne znalezisko

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 24.09.2019 09:40,
Zbierał grzyby, znalazł minę. Policja zabezpiecza niebezpieczne znalezisko

W poniedziałek (23.09) około godziny 9:20 bielska policja została poinformowana o odnalezieniu niewybuchu w masywie leśnym Cygańskiego Lasu. Mina ćwiczebna z okresu II wojny światowej została odnaleziona przez mężczyznę, który w tamtym rejonie spacerował w poszukiwaniu grzybów.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. W okolicy znaleziska nie było konieczne przeprowadzenia ewakuacji ani zamykanie ruchu drogowego. Miejsce zabezpieczają mundurowi przed dostępem osób postronnych. Dzisiaj pocisk zostanie przekazany saperom z jednostki wojskowej w Gliwicach.

Jak zachować się w takiej sytuacji? Poniżej komunikat policji:

Przypominamy, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.


źródło: KPM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy