Zero tolerancji dla pijanych kierowców. Kolejni zatrzymani

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.10.2020 09:30,
Zero tolerancji dla pijanych kierowców. Kolejni zatrzymani

W piątek około 15.40, w Krzyżowej na ul. Jana Pawła II, policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem, 48-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Z kolei w sobotę około 19.30 dyżurny komisariatu policji w Rajczy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zwardoniu na S1. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wstępnie ustalili, 32-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując alfa romeo, w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Milówki mercedesem, którym kierował 34-latek.

Po zdarzeniu 32-latek, nie zatrzymał się i zaczął uciekać najpierw samochodem, a później na piechotę. Został ujęty przez innych kierowców i przekazany policjantom z Rajczy. Gdy mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy