Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich. Zarzuty usłyszało 7 osób

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 27.01.2020 11:16, ap, foto: CBŚP
CBŚP zatrzymało 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. W wyniku akcji zlikwidowano 19 tzw. mieszkaniówek. Dwie z nich prowadzone były na terenie naszego regionu.
Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich. Zarzuty usłyszało 7 osób
Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie kilku województw. Dwie osoby zatrzymane zostały na terenie Rzeszowa, dwie w Dębicy. Po jednej osobie zatrzymano w Busku-Zdroju, Starachowicach i Bielsku-Białej.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób: Andrzeja N. (48 lat), Pawła W. (28 lat), Agnieszkę P. (41 lat), Beatę L. (37 lat), Kingę B. (37 lat), Lilianę Ł. (36 lat) oraz Michalinę C. (29 lat).Przestępcy działali na terenie 5 województw, z tym także na Śląsku. Zlikwidowane zostały agencje towarzyskie w Cieszynie i Czechowicach-Dziedzicach.

Grupa czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez co najmniej 111 kobiet (w tym cudzoziemki) i uczyniła sobie z tego procederu stałego źródła dochodu.

- Dotychczasowe ustalenia wskazują, że liderzy grupy zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, poprzez między innymi udostępnianie pomieszczeń, zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń, oddawały część uzyskiwanego dochodu. - informują funkcjonariusze CBŚP.

W zależności od czasu korzystania z mieszkania, członkowie gangu pobierali od prostytutek pieniądze w kwotach stanowiących wielokrotność 150 złotych tj. ustalonej ceny „dobowego” wynajęcia pokoju. Miesięczny dochód z takiego procederu wynosił ok. 80 tys. zł. W ten sposób grupa rocznie zarabiała ok. milion złotych.

Łącznie, w wyniku przeprowadzonych przeszukań, funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie około 300 tysięcy złotych, samochody o wartości 55 tysięcy złotych oraz dokumentację i odręczne zapiski, stanowiące materiał dowodowy w sprawie.

Śledztwo ma rozwojowy charakter. Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy