Znęcał się i groził rodzinie, ma nakaz opuszczenia mieszkania

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 31.08.2021 15:42,
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 49-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.
Znęcał się i groził rodzinie, ma nakaz opuszczenia mieszkania

Dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację o tym, że w jednym z domów znajdujących się na terenie gminy doszło do awantury. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci.

Jak ustalili w rozmowie z pokrzywdzonymi, 49-letni mężczyzna od ponad 4 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną, wyzywając ich, szarpiąc i popychając.

Dodatkowo w dniu interwencji groził zabójstwem swojej siostrze oraz szwagrowi. Mężczyzna został zatrzymany.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz nakazał mu opuszczenie wspólnie zajmowanego mieszkania. Wydał również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz kontaktowania się z nimi. Za popełnione przestępstwa 49-latkowi grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Policja przypomina:

Pamiętaj!

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

Mundurowi zawsze reagują na wszelkie informacje mogące świadczyć o tym, że w danym domu czy mieszkaniu dochodzi do przemocy. Dzięki procedurze „Niebieskiej Karty” w działania te zaangażowanych jest wiele instytucji, po to, aby, jak najlepiej pomóc pokrzywdzonym. W przypadku, gdy policjanci potwierdzą, że przemoc jest zjawiskiem powtarzającym się, wówczas prowadzone jest postępowanie dotyczące przestępstwa znęcania się. Jego sprawcy nie pozostają bezkarni, mogą trafić za kratki nawet na 5 lat. Prokurator oprócz przedstawienia zarzutów może orzec wobec nich odpowiednie środki karne.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy