Znieważyła policjanta, kiedy patrol zatrzymał jej koleżankę za narkotyki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.11.2020 08:15,
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 23-letnią mieszkankę Bielska-Białej, która posiadała przy sobie narkotyki.
Znieważyła policjanta, kiedy patrol zatrzymał jej koleżankę za narkotyki

Policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobową kię. Siedząca za kierownicą 23-latka podczas rozmowy z kontrolującym ją policjantem usiłowała schować pod tapicerkę podejrzanie wyglądające zawiniątko. Zauważył to jeden z policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że w woreczku znajduje się marihuana. Stróże prawa postanowili zatrzymać 23-latkę, która posiadała narkotyk. Z jej sposobu zachowania wynikało także, że mogła prowadzić pojazd pod jego wpływem. Została zatrzymana.

Po chwili do pojazdu podeszła druga młoda kobieta, znajoma kierującej kią, która zgodziła się na prośbę zatrzymanej zabezpieczyć pojazd. Podczas czynności służbowych policjantów była arogancka i zachowywała się wobec nich lekceważąco. W pewnym momencie znieważyła jednego z policjantów, używając niewybrednych obelg i wulgaryzmów. 23-latka została przez stróży prawa zatrzymana. Na miejsce dotarł dodatkowy patrol Policji i obydwie kobiety zostały doprowadzone do bielskiej komendy. Od kierującej kią policjanci pobrali krew w celu sprawdzenia czy prowadziła pojazd pod wpływem środków odurzających. W toku dalszych czynności u jej znajomej w mieszkaniu podczas czynności służbowych policjanci znaleźli narkotyki.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwu kobietom przedstawiono zarzuty. 23-latka usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Jeśli badanie krwi potwierdzi podejrzenia, że prowadziła pojazd pod ich wpływem, czeka ją kolejny zarzut i zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi jej kara nawet 3 lat więzienia. Jej o rok młodsza znajoma usłyszała zarzut znieważenia policjanta oraz posiadania narkotyków. Jej także grożą 3 lata za kratami. O dalszym losie młodych kobiet zdecyduje niebawem bielski sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy