101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 11.11.2019 16:09,
W poniedziałek - 11 listopada - w całym kraju odbywają się uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, odrodziło się Państwo Polskie. W tym dniu podpisano porozumienie pokojowe kończące I wojnę światową, a dzień wcześniej do Warszawy przybył Józef Piłsudski, zwolniony z więzienia w Magdeburgu. Mimo, że proces odradzania się Rzeczpospolitej postępował stopniowo, to właśnie dzień 11 listopada 1918 roku uznaje się za datę odzyskania niepodległości. Święto to ustanowiono w 1937 roku i zniesiono po II wojnie światowej, a ponownie obchodzone jest od 1989 roku.

Wieczorem można było podziwiać bielski ratusz w biało-czerwonych barwach.Tak poniedziałkowe uroczystości wyglądały w Żywcu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy