300+: to ostatni moment na złożenie wniosku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2019 17:00, ap
Uwaga rodzice! 30 listopada mija termin składania wniosków o wypłatę 300 zł w ramach programu 'Dobry Start'. Kto może ubiegać się o pieniądze i jak złożyć dokumenty?
300+: to ostatni moment na złożenie wniosku
Zostało niewiele czasu

Dobry Start to rządowy program wypłaty jednorazowych świadczeń na wyprawkę szkolną. Ci, którzy do tej pory nie złożyli jeszcze wniosku o świadczenie 300 +, powinni się pospieszyć.

- Jeśli do końca listopada rodzic nie złoży wniosku o świadczenie, pieniądze po prostu przepadną. Nie warto zwlekać! - apaeluje minister Marlena Maląg.Dla kogo program "Dobry Start"?

Świadczenie Dobry Start dedykowane jest wszystkim uczniom, niezależnie od rodzaju szkoły, do jakiej uczęszczają. 300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia, również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

Program nie uwzględnia się w nim kryteriów dochodowych.

300 + nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola oraz zerówki w przedszkolu lub szkole. Świadczenie Dobry Start nie obejmuje też studentów.

Kto i jak może złożyć wniosek?

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Jeśli uczeń jest pełnoletni, może złożyć wniosek samodzielnie.

Podanie można składać przez stronę internetową https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną oraz w formie papierowej. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2019 roku.

Dokumentację można złożyć także w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy