Apel prezydenta Bielska-Białej do mieszkańców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 19.08.2021 11:10,
Apel prezydenta Bielska-Białej do mieszkańców

Prezydent Jarosław Klimaszewski zwraca się do mieszkańców Bielska-Białej z apelem o zaszczepienie się przeciwko Covid-19.

SZANOWNI BIELSZCZANIE!

Czy zaszczepiliście się już przeciwko Covid-19?
Jeśli tak, to świetnie. Oznacza to, że zabezpieczyliście się przed poważnymi skutkami choroby wywołanej groźnym wirusem.

Wszystkich niezaszczepionych zachęcam, by to zrobili. Zaszczepić się można w kilkunastu punktach zlokalizowanych w Bielsku-Białej tj.:
– w przychodniach lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innych placówkach medycznych (pod numerem telefonu 989 dowiecie się, która placówka wykonuje szczepienia),
- w punkcie szczepień w Hali pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26 (pod numerami telefonów 500 398 236, 500 398 492 lub 500 398 159 uzyskacie informację o dostępności punktu),
- w punkcie szczepień w Centrum Handlowym GEMINI PARK przy ulicy Leszczyńskiej 20 (I piętro obok części restauracyjnej) czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00.
Pełna lista punktów szczepień dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Mieszkańcy Bielska-Białej, którzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego bezpłatnego transportu. Osoby te zostaną dowiezione do miejsca, w którym szczepienie zostanie wykonane, a następnie odwiezione z powrotem do swojego miejsca zamieszkania. Potrzebę taką można zgłosić pod numerem telefonu 786 862 780.

Pomoc oferujemy także osobom, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą zostać zaszczepione w puncie stacjonarnym. Proponujemy im skorzystanie z usług wyjazdowych zespołów szczepień.

Wszystkim tym, którzy biorą udział w licznych imprezach organizowanych w mieście możliwość zaszczepienia zapewnią mobilne jednostki szczepień usytuowane w miejscu organizowanego wydarzenia. Aktualna informacja na ten temat dostępna jest na stronie www.bielsko-biala.pl w zakładce: W Bielsku-Białej Wiadomości.

Już w dniach 27-29 sierpnia 2021 roku w godzinach od 12.00 do 20.00 podczas Jarmarku w Białej organizowanego w ramach Dni Bielska-Białej można będzie się zaszczepić w punkcie zlokalizowanym przy placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej.

Wszyscy chcemy być zdrowi. Chcemy pracować bez żadnych ograniczeń, chodzić do szkoły, spędzać czas ze znajomymi i korzystać z możliwości wypoczynku w kraju oraz za granicą. Dlatego naprawdę warto się szczepić!

Prezydent Bielska-Białej
Jarosław Klimaszewski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy