Aplikacja z informacjami z urzędu

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 03.07.2021 18:30, PG
Dzięki tej aplikacji, którą każdy może zainstalować na swoim smartfonie, mieszkaniec będzie otrzymywał powiadomienia np. o terminie odbioru odpadów czy wydarzeniach kulturalnych.
Aplikacja z informacjami z urzędu

Gmina Czechowice-Dziedzice postanowiła wyjść naprzeciw swoim mieszkańcom i uruchomiła system bezpłatnych informacji, powiadomień i ostrzeżeń dostępnych w ramach aplikacji BLISKO.

Dzięki tej aplikacji, którą każdy może zainstalować na swoim smartfonie, mieszkaniec będzie otrzymywał powiadomienia np. o terminie odbioru odpadów czy wydarzeniach kulturalnych.

Aplikacja BLISKO to ogólnopolski system powiadomień, z którego korzysta wiele polskich gmin. Korzystanie z systemu jest całkowicie bezpłatne. Od użytkownika wymaga jedynie pobrania na smartfona aplikacji BLISKO ze „sklepu” Google Play dla urządzeń z systemem Android oraz z App Store dla urządzeń z systemem IOS.

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia wprost z Urzędu Miejskiego należy pobrać aplikację BLISKO, a następnie:

  • wpisać w wyszukiwarce aplikacji miejscowość z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice,
  • wybrać z listy nadawców „Gmina Czechowice-Dziedzice”,
  • wybrać (zaznaczyć), z których serwisów i dla których osiedli/sołectw informacje chcemy otrzymywać.

Użytkownik będzie wówczas otrzymywał informacje na temat:

  • aktualnych spraw dotyczących mieszkańców,
  • lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych,
  • istotnych utrudnień i awarii,
  • harmonogramu odbioru odpadów (Segrego).

Segrego to stworzone specjalnie na potrzeby gminy i jej mieszkańców narzędzie dedykowane gospodarce odpadami. Zawiera ono aktualizowany na bieżąco harmonogram wywozu odpadów dla każdego podanego adresu z zabudowy jednorodzinnej. Po uruchomieniu tej funkcjonalności użytkownik otrzyma przypomnienia o odbiorze śmieci i będzie miał stały, wygodny dostęp do terminarza płatności, poradnika segregowania oraz bieżących aktualności związanych z lokalną gospodarką odpadami.

Aby korzystać z funkcjonalności Segrego, pobrać indywidualny harmonogram odbioru odpadów i zamówić bezpłatne powiadomienia z Biura ds. Gospodarki Odpadami, należy pobrać aplikację BLISKO, a następnie:

  • wpisać w wyszukiwarce aplikacji swoją miejscowość z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice,
  • wybrać „Gospodarkę odpadami” z listy nadawców serwisów dla tego obszaru,
  • wpisać adres, dla którego chce się otrzymywać harmonogram i powiadomienia o odbiorze śmieci (można wpisać kilka adresów).

Samo narzędzie Segrego działa nie tylko na urządzeniach mobilnych. Osoby, które nie korzystają ze smartfonu, lub nie zainstalują na nim aplikacji BLISKO, znajdą nową funkcjonalność w zakładce „Gospodarka odpadami” w sekcji „Samorząd” na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Wybierając (klikając) „Harmonogram wywozu odpadów” wchodzimy od teraz na interaktywne narzędzie, umożliwiające wpisanie każdego indywidualnego adresu. Dzięki temu mamy możliwość zapoznania się z aktualnym harmonogramem odbioru odpadów dla naszej strefy oraz zamówienia powiadomień o odbiorze odpadów na podany adres e-mail. Użytkownik znajdzie tam również poradnik – „Warto wiedzieć”, będący kompendium wiedzy na temat odpadów.

W ramach aplikacji BLISKO, która mieszkańcowi gminy dostarczy ważnych dla niego informacji (dotyczących wybranego osiedla/sołectwa, bądź całej gminy), użytkownik może korzystać również z serwisów ogólnopolskich – np.: jakość powietrza, komunikaty policji, czy sytuacja epidemiczna.

Ważne! Aplikacja BLISKO dostarczy Ci informacji tylko z wybranych (zaznaczonych) serwisów, bez reklam i spamu, z powiadamianiem o doręczeniu nowej wiadomości.

Uwaga! Od 2022 roku Gmina Czechowice-Dziedzice rezygnuje z powiadamiania SMS.

źródło: UM w Czechowicach Dziedzicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy