Będą mieli nowy peron

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 27.07.2020 08:25, PAN
Zakład Linii Kolejowych PKP PLK S.A. ogłosił przetarg na przebudowę infrastruktury kolejowej w Jeleśni (powiat żywiecki)
Będą mieli nowy peron
W ramach zadania stacja w Jeleśni otrzyma zupełnie nowy peron. Obiekt zostanie odbudowany w obowiązujących standardach, a to oznacza, że będzie podniesiony do poziomu wagonów oraz dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania. Peron otrzyma również nowoczesne ledowe oświetlenie. Inwestycja będzie sfinansowania z Krajowego Programu Kolejowego, a wykonawca będzie miał czas do 30 listopada br. na jej ukończenie.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Urząd Gminy Jeleśnia wyremontował budynek dawnej stacji kolejowej, której stał się przed laty właścicielem. Obiekt spełnia wciąż zadania stacji kolejowej, ale większa jego część służyć ma mieszkańcom w inny sposób. Peronu gmina remontować nie może, ale władze zabiegały mocno o tę właśnie inwestycje. W Jeleśni zatrzymują się pociągi IC z Bydgoszczy, Warszawy i Świnoujścia w kierunku Zakopanego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy