Będą pomagać najbardziej potrzebującym

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 13.03.2020 07:46, PAN
Będą pomagać najbardziej potrzebującym

Straż Miejska w Żywcu ze względu na zaistniałą w naszym kraju sytuację związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa, w porozumieniu z właściwymi wydziałami Urzędu Miejskiego w Żywcu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej podjęła działania zmierzające do udzielania pomocy osobom starszym i samotnym. Działania powyższe będą polegać głównie na wsparciu przy robieniu zakupów oraz pozyskiwaniu informacji na temat samopoczucia mieszkańców związanych z wystąpieniem wirusa Covid-19. Wszystkie te przedsięwzięcia będą podejmowane z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i higieny.


W chwili obecnej, jest to dla nas działania priorytetowe. Oczywiście ważne są różnego rodzaju kontrole, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale najważniejsze jest ludzkie zdrowie i życie oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa najbardziej potrzebującym mieszkańcom, stad też decyzja o zmianie profilu działania Straży Miejskiej na ten trudny czas. Jeżeli mają Państwo informację o osobie, która potrzebowały takiej pomocy, bardzo proszę o bezpośredni kontakt ze Strażą Miejską w Żywcu pod numerem telefonu 33 861 39 29. Będziemy wdzięczni za wszelkie sygnały od Państwa, jednocześnie nasi strażnicy postarają się niezależnie od nich dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących na terenie naszego miasta – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Każdy z odwiedzających seniorów i osoby samotne strażników Straży Miejskiej w Żywcu jest umundurowany oraz posiada legitymację służbową.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy