Bielscy radni apelują do prezydenta o przyjęcia rodziny z Afganistanu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 24.08.2021 18:28,
Radni apelują do prezydenta o przyjęcia do Bielska-Białej chociaż jednej afgańskiej rodziny.
Bielscy radni apelują do prezydenta o przyjęcia rodziny z Afganistanu

Radni reprezentujący stowarzyszenie Niezależni.BB Małgorzata Zarębska, Jerzy Bauer, Tomasz Wawak i Janusz Okrzesik złożyli dziś na ręce prezydenta Bielska-Białej interpelację z apelem o przyjęcie do naszego miasta przynajmniej jednej spośród afgańskich rodzin, które w związku ze zmianą władzy w Afganistanie i grożącymi im represjami musiały uciekać ze swojego kraju.

Poniże zamieszczamy teść interpelacji:

Szanowny Panie Prezydencie!

Nasze miasto, poprzez służbę żołnierzy z 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, nierozerwalnie związało swoją historię z odległym Afganistanem. Udział bielskich żołnierzy w misji afgańskiej był pełen chwil żołnierskiej chwały, jak choćby obrona bazy w Ghazni, uhonorowana Bronze Star Medal przyznanym ppor. Karolowi Cierpicy. Służba w Afganistanie przyniosła też momenty dramatyczne, jak śmierć starszego szeregowego Artura Pyca czy tragiczny incydent w Nangar Khel. W Bielsku-Białej służy nadal lub mieszka po zakończeniu służby wielu uczestników polskiej misji.

Dlatego uważamy, że obowiązkiem naszego samorządu jest przyjęcie i zapewnienie schronienia przynajmniej jednej spośród afgańskich rodzin, które w związku ze zmianą władzy w Afganistanie i grożącymi im represjami musiały uciekać ze swojego kraju. Wśród setek uciekinierów, ewakuowanych do Polski, są również tacy, którzy pomagali naszym żołnierzom, ryzykując przy tym własne bezpieczeństwo. Jesteśmy im winni pomoc.

Panie Prezydencie!
Zwracamy się do Pana o podjęcie w imieniu bielskiego samorządu inicjatywy osiedlenia w Bielsku-Białej co najmniej jednej afgańskiej rodziny, która musiała opuścić swój kraj w ostatnim czasie. Uważamy, że nasza kondycja moralna tego wymaga, a nasza kondycja ekonomiczna na to pozwala. Będziemy wdzięczni za pozytywną i szybką reakcję na naszą interpelację.

źródło: Niezależni.BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy