Bielska młodzież walczy o lepszy klimat [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 27.09.2019 13:53, ap
W piątek w Bielsku-Białej odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczestnicy głośno protestowali wobec apatii polityków na skutki zbliżającej się katastrofy klimatycznej. Zobaczcie, co działo się na Rynku.
Bielska młodzież walczy o lepszy klimat [wideo]
Dzisiaj (27.09) o godz. 12:00 uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zgromadzili się na bielskim Rynku, by wspólnie zamanifestować. Protestem chcą zwrócić uwagę rządzących na tragiczne dla ludzkości skutki w przyszłości, jeśli teraz nie zostaną podjęte odpowiednie działania przeciwko zmianom klimatu.

- Upały, ograniczenia w dostępie do wody, susze, powodzie i gwałtowne burze to zaledwie przedsmak świata, w którym przyjdzie nam żyć, jeśli nie zatrzymamy wzrostu globalnej temperatury na poziomie 1,5℃. Aby zapobiec postępowaniu katastrofy, JAK NAJSZYBCIEJ musi zostać rozpoczęta transformacja energetyczna w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej - apelują organizatorzy Młodzieżowego strajku Klimatycznego w Bielsku-Białej.

I dodają:

- Jeśli nie będziemy naciskać na polityków, jeszcze za naszego życia na półkach w sklepach zacznie brakować żywności z powodu strat w rolnictwie, wyjście z domu za dnia latem będzie zagrożeniem dla zdrowia, natomiast Wisła będzie na zmianę wylewać i zanikać. CZAS UCIEKA! Indywidualne wybory nie wystarczą, a zdecydowane działania polityczne nadchodzą zbyt wolno - czytamy w komunikacie.

Zobaczcie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Bielsku-Białej:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy